ساعت کاری شرکت از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 18 می باشد    |   تماس با پشتیبانی   |   تماس با ما: 68408    |   دانلود کاتالوگ

شرکت وسترن دیجیتال برترین تولید کننده هارد دیسک و فضای ذخیره سازی و پیشرو در این صنعت می باشد این شرکت در سال 1970 میلادی توسط آلوین بی فیلیپس در نیوپورت بیچ کالیفرنیا تاسیس شد. در ابتدا نام این شرکت بزرگ جنرال دیجیتال بود که این نام در سال 1971 به وسترن دیجیتال تغییر یافت .

تاریخچه شرکت وسترن دیجیتال


شرکت وسترن دیجیتال در سال 1970 میلادی توسط آلوین بی فیلیپس کارمند سابق شرکت موتورولا که به عنوان یکی از تولید کنندگان تجهیزات الکترونیک بود تاسیس شد ، این شرکت در آن زمان در اصل در نیوپورت بیچ کالیفرنیا مستقر بود و بعد از مدت زمان کوتاهی به سانتا آنا در کالیفرنیا نقل مکان کرد و به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در آن دهه شد.
این شرکت به سرعت به یک تولید کننده تخصصی تبدیل شد و پیشرفت چشمگیری داشت و سرمایه اولیه آن توسط چندین سرمایه گذار و غول این صنعت یعنی شرکت امرسون الکتریک حمایت شد.


اولین محصول و شکست


در اوایل دهه 1970 میلادی ، شرکت وسترن دیجیتال بر ساخت و فروش تراشه های ماشین حساب ها متمرکز شد و تا سال 1975 میلادی وسترن دیجیتال بزرگترین سازنده این قطعات و تراشه ها در جهان بود ، اما بخت با آن یار نبود و بحران نفتی که در اواسط دهه 1970 میلادی به وجود آمد باعث ورشکستگی بزرگترین مشتری آن و برخی از شرکای تجاری شد و سرنوشت آن را تغییر داد. شرکت وسترن دیجیتال درسال 1976 میلادی اعلام ورشکستگی کرد و پس از آن شرکت امرسون الکتریک، قرار داد تجاری خود را به صورت یک طرفه با شرکت وسترن دیجیتال فسخ کرد و این شرکت را تنها گذاشت .

شروع ای دوباره و تغییر نام شرکت !


در ابتدای تاسیس این شرکت نام شرکت به نام جنرال دیجیتال تاسیس شد ، که این نام در سال 1971 به وسترن دیجیتال تغییر یافت .
در سال 1977 میلادی چاک میلسر به عنوان رئیس و مدیر اجرایی به وسترن دیجیتال پیوست و بزرگترین سهام دار شرکت وسترن دیجیتال شد. وی از چندین تراشه سی پی یو با میکرو کد MSP 1600 و چندین محصول در اواخر دهه 1970 معرفی کرد و شروع ای دوباره را آغاز کرد.


دهه  1980 و قرارداد با شرکت IBM


در اوایل دهه 1980 شرکت وسترن دیجیتال شروع به تولید کنترل کننده های هارد دیسک کرد و در سال 1983 میلادی قراردادی با شرکت IBM  به امضا رساند.
تولید کنترل کننده های  WD 1003 در اوایل دهه 1980 میلادی بخش عمده ای از در آمد و سود شرکت وسترن دیجیتال از طریق این کنترل کننده و خوانواده اش تامین که جهش و قدم بزرگی را برای شرکت وسترن دیجیتال رقم زد.


دهه 1990


شرکت وسترن دیجیتال در سال 1991 میلادی هارد دیسک های سری  Caviar را معرفی و روانه بازار کرد که در زمان خود از معروف ترین و محبوب ترین هارد دیسک ها در بازار به حساب می آمد ، از سری محصولات  Caviarدر سه خانواده  Black ، Green و  Blueتولید شد و فروش بالای این سری محصولات سبب شد تا شرکت وسترن دیجیتال ، شرکت Paradise  را برای فروش آماده کند با توجه به استقبال گرم کاربران از هارد دیسک های سری  Caviar و فروش بالای شرکت وسترن دیجیتال ، این شرکت تصمیم به واگذاری دیگر شرکت های زیر مجموعه خود گرفت.

در سال 1995 میلادی با تولید هارد دیسک های 3 اینچی شرکت در شرایط خوبی قرار گرفته بود اما تا این که وجود مشکلاتی در هارد دیسک های وسترن دیجیتال و بروز صدای نامعقولی که از درون این سری هارد دیسک ها میامد سبب شد تا کاربران و مشتریان اعتماد اولیه خود را نسبت به برند وسترن دیجیتال از دست بدهند. در بین این اتفاقات شرکت  Maxtor به عنوان یکی از رقابای جدی وسترن دیجیتال بخش بزرگی از فروش هارد دیسک ها به دست آورد .
وسترن دیجیتال در این مدت زمان شرایط خوبی را سپری نمیکرد تا اینکه در اواخر دهه 1990 میلادی دوباره با توجه به هوش بسیار بالای مدیریتی ، قراردادی با شرکت  IBMبرای نجات خود بست و توانست دوباره قدرت خود را به دست آورد. موضوع این قرار داد در رابطه با تبادل نیروی کار با شرکت  IBM و حق استفاده از فناوری های انحصاری این شرکت بود که این قرارداد تا سال 2000 میلادی پا برجا ماند.


دهه 2000 و شروع رقابت با رقبا

شرکت وسترن دیجیتال در اواسط دهه 2000 میلادی به عنوان اولین تولید کننده هارد دیسک با 8 مگابایت حافظه ذخیره سازی معرفی شد.

اکثر هارد دیسک های تولید شده تا سال 2001 میلادی دارای 2 مگابایت حافظه ذخیره سازی و یا کمتر بودند و بجز این شرکت وسترن دیجیتال اولین شرکتی بود که موفق شد هارد دیسک هایی با ظرفیت داخلی 8 مگابایت با نامSpecial edition  وبا کدJB  و تولید کند.

هارد دیسک های 100 گیگابایتی با مدل  WD1000JB از دیگر محصولاتی بود که برای اولین بار تولید شده بود و موفق ترین محصول به دلیل سرعت بالا بود که از این سری هارد دیسک های وسترن دیجیتال از خط تولید خارج شد و اما پس از مدت کوتاهی شرکت وسترن دیجیتال این محصول را در ظرفیت های 40 تا 250 گیگابایتی تولید و روانه بازار نمود.

شرکت وسترن دیجیتال همچنان در دهه 2000 در حال پیشرفت و نو آوری در این زمینه بود و در سال 2003 اولین هارد دیسک با سرعت چرخش 10.000 دور در دقیقه با نام  WD360GD و کد اختصاصی  Raptor و با ظرفیت 36 گیگابایت را وارد بازار کرد و پس از مدتی ظرفیت 74 گیگابایتی این محصول را با نام WD740GD تولید و نیز به بازار عرضه شد ، وسترن دیجیتال در این مدت به تولید تنها دو مدل از هارد دیسک های سری  Raptor بسنده کرده بود تا این که در سال 2005 ظرفیت 150 گیگابایتی این محصول با نام  WD1500 تولید و روانه بازار کرد.

این محصول با یک طراحی خاص و جالبی در آن زمان عرضه شد و به کاربران این اجازه رو میداد که از طریق بخش شفافی که بر روی هارد دیسک قرار گرفته شده بود ، درون هارد دیسک را حین کار مشاهده کنند ، و این که سری هارد های Raptor بهترین گزینه مناسب برای استفاده در سرور ها به شمار می رفت.


دهه 2010

در اواسط دهه 2010 وسترن دیجیتال یک مرکز تحقیق و توسعه در کارخانه خود واقع در مالزی با هزینه 1.2 میلیارد دلار آمریکا تاسیس کرد . شرکت وسترن دیجیتال در سال 2012 میلادی با اقدام به خرید شرکت هیتاچی به یکی از بزرگترین تولید کنندگان هارد دیسک های داخلی و خارجی در جهان شد. در فوریه سال 2014 میلادی این شرکت خط جدیدی از هارد دیسک های خود را به نام هارد بنفش که برای استفاده در سیستم های نظارتی طراحی شده بود معرفی ، تولید و روانه بازار کرد.