ساعت کاری شرکت از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 18 می باشد    |   تماس با پشتیبانی   |   تماس با ما: 68408    |   دانلود کاتالوگ

جهش شگفت انگیز هارد دیسک های 30 ترابایتی Mozaic3+ HAMR

جهش شگفت انگیز هارد دیسک های 30 ترابایتی Mozaic3+ HAMR

کمپانی سیگیت قصد دارد در سه ماهه اول سال 2024 هارد های HAMR را برای مشتریان ابری خود ارسال کند.

کمپانی سیگیت روز چهارشنبه اولین پلتفرم هارد دیسک HDD را به بازار جهانی معرفی کرد که از ضبط رسانه با بهره برداری از فناوری HAMR استفاده می کند. از جمله فناوری جدیدی که پلتفرم Mozaic3+ مجهز شده، هد های نوشتن و خواندن جدید و یک کنترلگر کاملا جدید می باشد. این پلتفرم برای هارد دیسک های سری Exos  برای دیتاسنتر های ابری با ظرفیت 30 ترابایت و بالاتر نیز استفاده خواهد شد. برای ساخت درایوهای Exos Mosaic 3+، 30 ترابایتی سیگیت از ده بشقاب 3 ترابایتی با تراکم 1.742 ترابایت در هر اینچ مربع استفاده می کند که متشکل از ساختار ابر شبکه ای آهنی – پلاتینی است که هم طول عمر و هم اندازه ی مربع های کوچکتر را در مقایسه با صفحات HDD معمولی تضمین می کند.

دیو موزلی، مدیرعامل سیگیت گفته است: پلتفرم Mozaic 3+ بیشترین بازدهی از فناوری HAMR را نشان می‌دهد. “سیگیت نشان می‌دهد که هارد دیسک‌ های Exos مبتنی بر پلتفرم Mozaic 3+ با سرورهای ابری موجود سازگار هستند. این درایو ها علاوه بر ظرفیت بالاتر، سرعت خواندن و نوشتن متوالی بسیار بالاتری را نیز ممکن می‌سازند و مصرف انرژی را در هر ترابایت نیزکاهش می‌دهند. با این حال این پلتفرم همچنین عملکرد  IOPS  در هر TB را هم کاهش می دهند، که به کاربرانشان مانند ارائه دهندگان سرورهای ابری نیاز دارند تا به نوعی این مشکل را کاهش دهند و این هارد دیسک ها بتوانند با کیفیت خدمات (QoS) و سایر الزامات مطابقت داشته باشند. همچنین کمپانی سیگیت بیان کرده که هارد دیسک های Exos را با ظرفیت های گوناگونی  پس از تکمیل صلاحیت های مشتریان این شرکت در حجم های مختلف ارسال می شوند. کمپانی سیگیت می گوید: این صنعت برای دهه ها روی این فناوری کار کرده است و بر این معتقد است که درایو هایی با ظرفیت 80 ترابایت و شاید حتی بالاتر را هم فعال کند باید دید چه زمانی دیگر سازندگان هارد دیسک نیز اقدام به منتشر کردن این فناوری می کنند اما در حال حاضر، سیگیت پیشتاز غیر غابل انکار در فناوری HAMR است. در حال حاضر، موسلی می‌گوید: « سیگیت تنها تولیدکننده هارد دیسک در جهان با قابلیت چگالی منطقه ‌ای برای رسیدن به 3 ترابایت در هر بشقاب و با 5 ترابایت بالاتر از دیگران قرار دارد. »