ساعت کاری شرکت از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 18 می باشد    |   تماس با پشتیبانی   |   تماس با ما: 68408    |   دانلود کاتالوگ

در حالی که هارد های SSD یک نوآوری جدید در صنعت تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات هستند و شرکت ها در تلاش هستند که روز به روز یک نوآوری و یک محصول جدید در این دسته از محصولات معرفی کنند و نام خود را در صدر اخبار قرار دهند، شرکت سیگیت، با یک تکنولوژی جدید بازار را تحت تاثیر قرار داده که به واسطه این تکنولوژی می توان هارد هایی با ظرفیت بیش از 90 ترابایت تولی

در دو سه سال اخیر همیشه شنیده ایم که اگر کامپیوتر یا لپ تاپ شما کند شده و کاسه صبر شما را لبریز کرده، بروید و یک هارد SSD بخرید و از تازه نفس شدن دستگاه خود لذت ببرید. این توصیه درستی بوده است اما چالشی که در کامپیوتر ها با آن مواجه هستیم این است که کامپیوتر ها با حافظه های SSD گران قیمت، حافظه کم تری خواهند داشت و هزینه یک هارد SSD با ظرفیت بالا بسیار گزاف است.

برای همین ما به این سمت و سو رفته ایم که از همان هارد های مکانیکی (HDD) قدیمی خود به عنوان حافظه ذخیره سازی استفاده کنیم و بعد از گذشت این همه زمان که درگیر استفاده از کامپیوتر و ذخیره سازی اطلاعات خود شده ایم، مشکل کمبود حافظه ما را به سمت داشتن هارد های اکسترنال مختلف و پراکنده شدن فایل ها و دیگر مشکلات سوق داده. یا استفاده از کیس های بزرگتر که بتواند هارد های بیشتری را در خودش جای دهد که آن هم مشکل مصرف بیشتر انرژی و طبیعتا تولید گرما را به ما می داد که قدرت خنک سازی کیس را کاهش می داد.

با این وجود، باعث خوشحالی ماست که شرکت سیگیت قرار است با تکنولوژی جدید خود هارد های ظرفیت بالایی را روانه بازار کند جوری که اگر شما در کیس خود چهار عدد هارد چهار ترابایتی گذاشته اید که جوابگوی نیازتان باشد، فقط یک هارد 120 ترابایتی قرار است داشته باشید و از تجمیع اطلاعات تان در یک هارد لذت ببرید.

شرکت سیگیت طی یک همکاری با دانشگاه توهوکو و موسسه ملی ژاپن، موفق به تولید یک محصول آزمایشی موفق با عملکردی قابل قبول شوند و در نهایت خروجی این تحقیقات این است که دیگر روی یک صفحه و یک لایه قادر به ذخیره سازی اطلاعات نیستیم بلکه می توانیم در دو ، سه و حتی چهار لایه اطلاعات در یک هارد بپردازیم.

با وجود این که هارد های یک و دو ترابایتی ما دیگر به سختی در آن حافظه خالی برای اینکه به راحتی به کار با کامپیوتر مان بپردازیم، اما در کامپیوترهایی که حافظه شش ترابایتی و بیشتر وجود دارد حداقل چند صد گیگابایت حافظه خالی یافت می شود. لذا تصور اینکه به حافظه های 90،  120 و یا 240 ترابایتی و حتی بیشتر از آن در مصارف خانگی و اداری احتیاج داشته باشیم کمی دور از تصور است اما قطعا در آینده نه چندان دور با فراگیر شدن رزولوشن تصویری 4k و 8k ، همچنین افزایش کیفیت بازی های کامپیوتری که باعث می شود حجم فایل نصبی آن ها بعضا حتی از 100 گیگابایت عبور کند ، چندان دور از ذهن نیست که به سمت این حافظه ها سوق پیدا کنیم.

باعث خوشحالی است که شرکت سیگیت حداقل به این موضوع دارد فکر می کند و راه حل تجاری سازی شده آن را دارد توسعه می دهد.  و باید اعتراف کنیم نفسی تازه در جسم هارد های مکانیکی توسط سیگیت دمیده شده و این را اثبات کرد که هنوز هارد های HDD به درد بخور هستند و وقت به تاریخ پیوستنشان نیست.

منبع: PCGamesN