ساعت کاری شرکت از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 18 می باشد    |   تماس با پشتیبانی   |   تماس با ما: 68408    |   دانلود کاتالوگ

طبق آخرین خبرها از وسترن دیجیتال، این غول تولید کننده حافظه آمریکایی، در 8 آوریل سال جاری (برابر با 20 فروردین 1403) تایید کرد که تولید و عرضه حافظه های HDD و SSD با کاهش مواجه است! این در حالی است که قیمت NAND Flash ها در حال افزایش است.

مورخ 8 آوریل 2024 (برابر با 20 فروردین 1403) ، شرکت وسترن دیجیتال طی یک نامه رسمی با شرکای تجاری خود مکاتبه ای را انجام داده که در آن نسبت به کاهش عرضه حافظه های HDD و SSD و همچنین انجام اصاحات قیمتی در حوزه NAND Flash ها در حال انجام است که در نهایت با توجه به اینکه تقاضای بازار از عرضه آن ها بیشتر است ، انتظار افزایش قیمت محصولات این شرکت را در سطح جهانی داریم.

به گزارش سایت ترند فورس ، شرکت وسترن دیجیتال اعلام کرده که تقاضا برای هر دو دسته حافظه فلش مموری و هارد درایو ها از پیش بینی ها فراتر رفته که منجر به محدودیت در عرضه خواهد شد. به واسطه همین افزایش تقاضا نسبت به عرضه است که انتظار افزایش قیمت را داریم.

گزارش دیگری که از سمت تک نیوز نیز منتشر شده است به این موضوع اشاره دارد که با توجه به اجرای استراتژی های کاهش تولید توسط تولید کنندگان، افزایش کلی قیمت هارد دیسک ها بین 10 تا 20 درصد از سه ماهه ی سوم سال 2023 تا سه ماهه ی سوم سال 2024 مورد انتظار است؛ که به صورت دقیق تر HDD ها انتظار می رود که بین 5 تا 10 درصد افزایش داشته باشد !

مشخص نیست که این یک رخداد خارج از پیش بینی است یا سیاست شرکت وسترن دیجیتال نسبت به افزایش حاشیه سود از فروش محصولاتش است یا خیر، اما چیزی که واضح است این است که در نهایت ما قرار است که پول بیشتری برای خرید محصولات این شرکت بپردازیم.

این موضوع در حالی است که شرکت سامسونگ همچنان به عنوان رهبر بازار NAND Flash ها در صدر جدول می تازد و بیشترین سهم بازار را از آنِ خود کرده است و شرکت وسترن دیجیتال در رتبه سوم. شرکت سیگیت نیز در حال عرضه هارد های HDD جدیدی با ظرفیت های 90 ، 120 و 240 تراباتی است که به تازگی تکنولوژی تولید آن را به کمک ژاپنی ها به دست آورده است (از اینجا خبر آن را مطالعه کنید) که باید ببینیم این چه پیامدی بر سهم بازار شرکت وسترن دیجیتال و تقاضایی که برای تجهیزات ذخیره سازی داده ها دارد رقم خواهد خورد.

منبع: TrendForce